Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
95-030 Starowa Góra, ul. Zagłoby 47 48 570 08 05 05
Nasz partner
TIROTEX

PRODUKCJA PRZĘDZY I TKANIN

Dostarczana w belach sprasowana bawełna jest poddawana szeregowi procesów: rozluźnianiu, oczyszczaniu z zabrudzeń i dodatków oraz wymieszaniu na rozluźniająco-czyszczącym sprzęcie firmy TRUTZCHLER (Nimecy) oraz agregatach FA (Chiny).

PRODUKCJA TKACKA

Proces tkania wykonuje się na krosnach firmy TOYOTA (Japonia), PICANOL (Belgia), SULZER (Szwajcaria) i STB (Rosja). W wyniku przeplatania nici osnowy i wątku powstaje surowa tkanina, gotowa do wysłania do dalszej obróbki w wykańczalni.

WYKOŃCZALNIA

Zadaniem WYKOŃCZALNI jest produkcja tkanin bawełnianych z nadaniem im pożądanego wyglądu oraz różnorodnych właściwości użytkowych w ścisłej zgodności z wymaganiami klientów.

STAŁE BADANIE RYNKÓW

Tirotex współpracuje z klientami z ponad 30 krajów w Europie oraz posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z największymi firmami we Włoszech, Niemczech, Francji, Rosji, Szwecji, Finlandii, USA i wielu innych.

DOŚWIADCZENIE

TIROTEX jest firmą tekstylną z 40-letnią historią. Przedsiębiorstwo pracuje w pełnym cyklu produkcji, zaczynając od przetwarzania bawełny i kończąc szyciem różnorodnych produktów odzieżowych.

WYSOKA JAKOŚĆ PRODUKCJI

Przedsiębiorstwo i cała produkcja firmy posiada certyfikat ISO 9001:2008 oraz Oeko-Tex Standard 100 przy produkcji wyrobów 1 i 2 klasy.

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Unikalny kompleks przemysłowy o rozbudowanej infrastrukturze i zaawansowanej bazie technicznej, organizacyjnej i naukowej.

ASORTYMENT
GOTOWYCH
TKANIN

Tkaniny są produkowane z przędz formowanych pneumatycznie, czesanych, podczesywanych, fantazyjnych, wysoko-specjalistycznych, 100% ba wełnianych, jak również mieszankowych bawełny z poliestrem: 

 • płótno

 • popelina

 • satyna

 • perkal

 • kora

 • flanela

 • żakard

 • tkaniny z przeplotem diagonalnym

 • tkaniny zasłonowe

 • tkaniny zawodowe

 • Text Hover
UNIKALNY
KOMPLEKS
PRZEMYSŁOWY

Produkcyjne możliwości pozwalają produkować tkanin o szerokościach do 300 cm i gramaturze od 80 do 300g/m2.  

Zdolność przemysłowa i technologiczna umożliwia: 

 • produkcję tkanin bielonych

 • barwienie tkanin (pigmentowane, reaktywne, kadziowe)

 • drukowanie tkanin (druk rotacyjny i płaski)

 • drukowanie barwnikami reaktywnymi i pigmentowymi

 • wykończenie wodo, plano i brudnoodporne

 • wykończenie przeciwkurczliwe

 • wykończenie przeciwgniotliwe

 • wykończenie antypilingowe

 • sanforyzację

 • wykończenie antybakteryjne

CERTYFIKACJA SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ

Wysokie standardy jakości tkanin produkcji są determinowane wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych, współczesnych narzędzi wspomagających barawników i środków chemicznych wiodących europejskich producentów. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy

 • Text Hover
Fabryka rozpoczęła swoją działalność w 1974 roku.

Głównym rodzajem surowca jest włókno bawełny.  Firma koncentruje się na rynku zewnętrznym. Wolumen eksportu wynosi około 70% całkowitej sprzedaży. 

%

produkcji trafia na eksport

lat

doświadczenia w produkcji

>PRODUKCJA PRZĘDZY ORAZ TKANIN


Dostarczana w belach sprasowana bawełna jest poddawana szeregowi procesów: rozluźnianiu, oczyszczaniu z zabrudzeń i dodatków oraz wymieszaniu na rozluźniająco-czyszczącym sprzęcie firmy TRUTZCHLER (Nimecy) oraz agregatach FA (Chiny).

 • Text Hover

W części przygotowującej wykonywane są procesy czesania, prostowania i formowania taśmy zgrzeblarkowej. Taśma zgrzeblarkowa jest wykonywana na maszynach taśmowych RITTER (Szwajcaria), które są wyposażone w automatyczną tegulację równości taśmy. Maszyny te charakteryzują się niskim zużyciem energii i pracochłonności, wysoką wydajnością, a co najważniejsze - doskonałą jakością taśmy zgrzeblarkowej. Końcowy produkt przędzenia przygotowującego - taśma zgrzeblarkowa, gotowa do dalszego przetwarzania i produkcji przędzy.

 • Text Hover

Końcowy produkt przędzenia przygotowującego - taśma zgrzeblarkowa, gotowa do dalszego przetwarzania i produkcji przędzy. W sekcji przędzenia wykonuje się przekształcenie taśmy zgrzeblarkowej w przędzę. Przędzenie jest wykonywane na maszynach AUTOCORO firmy SCHLAFHORST (Niemcy). Przędza wyprodukowana przez te maszyny posiada właściwości fizyczne i mechaniczne odpowiadające najwyższym światowym standardom. Same maszyny pracują w trybie dużej prędkości przy niskich wskaźnikach zrywalności. Na odcinku snowalni przygotowującego procesu nici przędzy z określonej ilości przędzalnianych szpul są nawijane na jeden wałek snowowy o określonej długości. Formowanie wałków snowadlanych wykonuje się na wysokiej wydajności maszynach firmy KARL MAYER (Niemcy). Sekcja szlichtowania produkcji przędzy także wyposażona jest w nowoczesne niemieckie maszyny KARL MAYER. Na tym sprzęcie wykonuje się szlichtowanie nici osnowy, aby nadać im wyjątkową elastyczność i wytrzymałość. Są to szybkie, o wysokiej wydajności maszyny, wyposażone w sprzęt do automatycznej regulacji i kontroli parametrów procesu technologicznego.

>PRODUKCJA TKACKA


PRODUKCJA TKANIN jest kolejnym etapem procesu produkcyjnego. Sam proces tkania wykonuje się na krosnach firmy TOYOTA (Japonia), PICANOL (Belgia), SULZER (Szwajcaria) i STB (Rosja). W wyniku przeplatania nici osnowy i wątku powstaje surowa tkanina, gotowa do wysłania do dalszej obróbki w wykańczalni. Wyposażenie firmy umożliwia produkcję surowych tkanin do szerokości 320 cm.

 • Text Hover

Do ciągłej kontoli jakości dostarczanego surowca, przestrzegania wszystkich parametrów technologicznych wytwarzanych półproduktów i produktów, przędzalniczo-tkackich firma zostałą wyposażona w nowoczesne laboratorium, które posiada międzynarodową akredytację.

WYKAŃCZALNIA

Zadaniem WYKAŃCZALNI jest produkcja tkanin bawełnianych z nadaniem im pożądanego wyglądu oraz różnorodnych właściwości użytkowych w ścisłej zgodności z wymaganiami klientów. 

Najnowsze technologie.
Najwyższa jakość.

Wysokie standardy jakości tkanin produkcji są determinowane wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych, współczesnych narzędzi wspomagających barawników i środków chemicznych wiodących europejskich producentów. 

Wysoki poziom sprzętu

Technologie od znanych producentów BENNINGER, KIOTO, STORK, REGGIANI, ZIMMER, BRUCKNER;

Najlepsi partnerzy

Współpraca z wiodącymi europejskimi dostawcami barwników i środków chemicznych firm: BEZEMA, CHT, LAMBERTI, TANATEX;

Międzynarodowe standardy

Postępowanie zgodnie z wymaganiami międzynarodowych norm środowiskowych;

Sprawny development

Szybka i wysoka jakość w opracowywaniu nowych produktów.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE

Nowoczesny park maszynowe spełniający najwyższe normy jakościowe.

WYKAŃCZALNIAWysoką jakość wstępnej obróbki tkanin o maksymalnej szerokości do 3m osiąga się łącząc różne współczesne metody odklejania oraz bielenia tkanin na wysoko wydajnej linii produkcyjnej firmy BENNINGER.

Zainstalowane urządzenia do barwienia pozwala barwić tkaniny bawełniane oraz mieszkaniowe o różnych szerokościach (od 0,9 do 3 metrów) różnymi metodami oraz klasami barwników (reaktywnymi, kadziowymi, dyspersyjnymi + reaktywnymi, dyspersyjnymi + kadziowymi).

Opracowane nowych kolorów barwienia wykonuje się na laboratoryjnym urządzeniu farbującym firmy MATHIS, które zapewnia wysoką dokładność odtwarzania nowych kolorów.

Urządzenia do końcowego wykończenia firm BRUCKNER i REGGIANI pozwalają na szerokie zastosowanie przy barwieniu tkanin. Możliwość stosowania barwników pigmentowych – jako najbardziej ekonomiczną oraz przyjazną dla środowiska formę barwienia. Przygotowanie nowych szablonów płaskich wysokiej jakości zgodnej z projektem wykonuje się na nowoczensym urządzeniu firmy LUSCHER. Urządzenie do grawerowania szablonów rotacyjnych firmy STORK umożliwia grawerowanie szablonów o maksymalnej szerokości 3500 mm z raportami 640 mm, 914 mm, 1018 mm.

W bazie danych centrum drukarni znajduje się około 10.000 wzorów, których szablony są przechowywane w specjalnym pomieszczeniu.

Wykańczalnia jest wyposażona w nowoczesne kuchnie farb, które są zautomatyzowane na wszystkich etapach przygotowania farby do drukowania. Mini-kuchnia do farb firmy FIMAT umożliwia opracowanie dokładnej receptury farby przy opracowywaniu nowych wzorów w trybie automatycznym.

 • Text Hover

Posiadanie maszyn do drukowania takich firm jak STORK, REGGIANI, ZIMMER zapewnia:

 • szerokie możliwości odwzorowania wzorów rotacyjnych oraz wzorów odpasowanych

 • wysoką jakość odtwarzanych wzorów

 • wyrazistość, czystość i optymalne nasycenie kolorów

Cyfrowa drukarka EDI REGGIANI ReNOIR PRO pracuje z wysoką dokładnością oraz szerokością druku do 240 cm gwarantując maksymalnie możliwą elastyczność procesu drukowania, wysoką wydajność oraz efektywność z optymalną jakością druku.

Urządzenie do utrwalania kolorów po wykonaniu drukowania stwarza niezbędne warunki do utrwalania barwnika na włóknie w zależności od klasy barwnika, oraz zapewnia doskonałą odporność kolorów na działanie różnych fizyko-chemicznych i mechanicznych sposobów oddziaływania.

Nasz partner systematycznie rozwija nowe asortymenty tkanin, w tym grup satynowych, żakardowych i perkalowych, nowych kolorów barwienia oraz nowych wzorów, stosując szerokie spektrum wysokotechnologicznych operacji od procesu przygotowania tkaniny do jej wykończenia. Ścisła współpraca z przodującymi europejskimi producentami pozwala spełnić oczekiwania każdego klienta z gwarancją wysokiej jakości dostarczanego produktu.

Wysokiej klasy laboratorium

SZWALNIA

Aktualnie zawiera w sobie pełny cykl technologiczny przetwarzania gotowych tkanin oraz szycie gotowych produktów. 

Technologiczny cykl przetwarzania tkanin zawiera w sobie opracowanie wzoru produktu, opracowanie technologii krojenia i szycia, warunki klasyfikacji tkanin, tworzenie specyfikacji i technicznej dokumentacji dla wyprodukowanych wyrobów, wprowadzenie nowego modelu do masowej produkcji i jego wynik, wytworzenie produktu o wysokiej jakości z optymalnymi kosztami pracy, surowców i zasobów. 

Sektor klasyfikacji tkanin

Sektor kontroli i krojenia tkanin

Sektor z automatycznymi liniami do szycia

Sektor warsztatów do szycia i obszar pakowania

 • TEX-PRIM
 • TEX-PRIM
 • TEX-PRIM
SEKTOR KLASYFIKACJI TKANIN

Szwalnia

Zasadniczą funkcją tego sektora jest kontrola jakości gotowych tkanin, pakowanie w belki do wysyłki na eksport lub na rynek miejscowy.

W 2008 roku w tym sektorze został zainstalowany nowoczesny sprzęt do kontroli jakości tkanin.

Maszyny segregujące są połączone w jeden kompleks. Z automatycznym gromadzeniem informacji w czasie rzeczywistym, dotyczącym ilości i jakości klasyfikowanej tkaniny.

Sklasyfikowane belki tkanin na jednym przenośniku są dostarczane do maszyny pakującej, gdzie belki są automatycznie pakowane w folię. Spakowane belki tkaniny są automatyczne sortowane do wózków magazynowych według artykułów, wzorów i rodzajów.

Oprócz zasadniczej kontroli jakości tkanin na eksport i na rynek wewnętrzny, w sektorze wykonuje się przygotowanie tkaniny dla sektora z automatycznymi liniami do szycia. W sektorze znajdują się dwie specjalne maszyny do jednoczesnej klasyfikacji oraz formowania partii tkanin według szerokości, wzoru i rodzaju dla automatycznych linii do szycia, tym samym zapewniając maksymalną wydajność i produkcję gotowych produktów. 

 • TEX-PRIM
 • TEX-PRIM
SEKTOR KONTROLI I KROJENIA TKANIN

Szwalnia

Ten sektor jest przeznaczony do wykrawania produktów. Tkanina jest dostarczana z wykańczalni na wózkach kontaktowych bez wcześniejszej klasyfikacji. Określenie rodzaju jakości tkaniny dokonuje się bezpośrednio przy układaniu elementów tkaniny w warstwy. Krojenie przyszłych produktów wykonuje się w produkcji na dwa sposoby: układanie ręczne i układanie na zautomatyzowanych stołach do krojenia z szerokością od 90 cm do 300 cm. Krojenie detali wykonuje się na automatycznej tnącej głowicy co zapewnia wysoką jakość cięcia oraz wydajność. 

 • TEX-PRIM
 • TEX-PRIM
 • TEX-PRIM
SEKTOR Z AUTOMATYCZNYMI LINIAMI DO SZYCIA

Szwalnia

W 2007 roku w obszarze szwalni został utworzony nowy oddział – sektor z automatycznymi liniami do szycia.

W tym sektorze zamontowano i uruchomiono najnowocześniejsze zautomatyzowane urządzenia do szycia: 3 linie do szycia prostych prześcieradeł, 2 linie do szycia prostych poszewek, 1 linia do szycia poszew na koldry, 1 linia do szycia tkanin medycznych, 1 linia do szycia ręczników kuchennych i obrusów.

Każda automatyczna linia do szycia – jest całym kompleksem, który zawiera w sobie praktycznie pełny cykl produkcji uszytych produktów. Na linii jednocześnie są wykonywane: klasyfikacja, cięcie, szycie i składanie uszytych produktów. W zależności od szytego asortymentu, każda z linii jest ułożona w łańcuch procesowy z maszyną do składania, maszyną do wywracnia i stołem do pakowania. Utworzenie łańcuchów procesowych umożliwiło skrócenie czasu trwania cyklu produkcyjnego i zminimalizowanie czasu oczekiwania półfabrykatu przed następnym etapem przetwarzania.

W skład sektora z automatycznymi liniami do szycia wchodzi również sekcja haftowania. W tej sekcji pracują 2 maszyny do pikowania i haftowania w metrażu i 5 maszyn do wykonywania haftu na elementach wykrojonych.  

 • TEX-PRIM

Facebook